Duyuru ve Davet ! ArduinoTurkiye Gömsis 2014 & Google DG Devfest te

Sitemizin yazarlarından ve kurucularından Ahmet Alpat (5 Aralık 2014 Cuma) saat 09:00’da İTÜ’deki Gömülü Sistemler Sempozyumu’nda (http://ahmetalpat.us2.list-manage.com/track/click?u=b8f7eeab3ef7f50f64f8fcce5&id=6646c523bf&e=ab2d04a7de) “Hızlı Prototipleme: Arduino ve Diğer Prototipleme Platformları” konulu bir konuşma yapacak.

gomsisYarın ise (6 Aralık 2014 Cumartesi) saat 18:30’da GoogleDG DevFest’te “Hardware for Software Developers: How to Design a Hardware Based Product” (Yazılımcılar için Donanım: Donanım Tabanlı bir Ürün Nasıl Geliştirilir) konulu bir konuşma yapacaktır.

Kendi ürününü geliştirmek isteyen kişileri, farklı kulvarlarda çalışıp da bu işler nasıl yapılıyor, ben nasıl yapabilirim diye merak edenleri, farklı disiplinlerdeki mühendisleri ve mühendislik öğrencilerini, hızlı prototipleme, Arduino, elektronik prototipleme kartları ve platformları, donanım tabanlı ürün geliştirme meraklılarını bekliyoruz.

 

gomsis14_poster_web

Ömer Koman

Elektronik hakkında ilk hatırladığım şey 5-6 yaşlarımdayken babamın arkadaşı radyocunun tezgahına burnumu dayayıp lambalı radyoları tamir edişini izlemekti...

3 comments

 1. Ömer Koman dedi ki:

  Ahmetin sunumu ile Arduino konusu ilgi çekti, katılım iyi idi. https://www.youtube.com/watch?v=yLzmDxGht4o&feature=youtu.be

 2. hakan hatipoğlu dedi ki:

  Ben itü işletme mühendisliği mezunuyum. Geçen hafta bir arduino aldım ve programlama anlamında hiç bir sorun yaşamadım. Evdeki eski step motorları, ledleri 15 liraya aldığım sürücü ile çalıştırıyorum. Tek sorunum arduinoyu iphone usb şarjına taktığımda step motoru ya da ledleri çalıştırıyor ancak kendisine taktığım 9volt 2 amper adaptörle üzerindeki led çalışsa da led ve motor çalışmıyor..

  • Ömer Koman dedi ki:

   9v adaptörünüzün yükteyken çıkış voltajı kaça düşüyor onu kontrol edin. adaptör sağlam olmayabilir

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Sosyal Ağlar