28 Mart Arduino Gününde neler yaptık(!)

Her yıl 28 Martta dünyanın bir çok yerinde Arduino günü etkinlikleri yapılıyor, Arduino severler bir araya gelip çalışmalarını gösterir neler yapılabileceği konusunda  fikir alışverişi yaparlar yeni fikirler edinirler, Arduino topluluğunun yıllar geçtikçe yaşlanan 🙂 bir yanı olmasının yanında her yıl kullanılan örnekler ve projeler çığ gibi büyümeye devam ediyor, Arduino günlerinde hem elektronik meraklıları bir araya gelir hem de bu topluluğa hizmet sunan malzeme sağlayıcılar güzel indirimlerle meraklıları desteklemekteler.

Ülkemizde bu yıl Arduino gününde açıkçası gerekli ilgiye ulaşamadık, yeterli etkinlikleri duymadık, geçen yıl kadıköyde bir etkinliği duyup katılmıştım ve çok güzel geçmişti ancak bu yıl iyi duyurulmuş bir etkinliğe rastlamadık.

Sadece Üsküdar Robot ve Araştırma merkezinin bir semineri YTU Davutpaşa yerleşkesinde duyuruldu umarız gerekli ilgi ve faydayı görmüştür.

Arduino ürünleri satanlardan da Arduino gününde bir kampanya bir kolaydık duyamadık, umarız önümüzdeki yıl Arduino gününü daha etkin ve verimli bir şekilde geçirirz.

Bu bahar aylarında okullar kapanmadan İstanbulda bir Arduino etkinliği planlıyoruz, yer salon ve Arduinocu katılımcı veya Elektronik meraklılarından oluşan topluluklar okul kulupleri varsa bizimle temasa geçerse ortak bir çalışma da yapabiliriz.

Nice Arduino Günlerinde ve Arduino buluşmalarında görüşmek üzere hoşça kalın.

Ömer Koman

Elektronik hakkında ilk hatırladığım şey 5-6 yaşlarımdayken babamın arkadaşı radyocunun tezgahına burnumu dayayıp lambalı radyoları tamir edişini izlemekti...

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Sosyal Ağlar