Arduino 3 Boyutlu Yazıcı Geliyor!

Arduino 3d printerGeçtiğimiz hafta İtalya’da gerçekleştirilen “Maker Faire Rome” etkinliğinde Arduino kurucularından Massimo Banzi yeni projeleri olan Arduino markalı 3 boyutlu yazıcıyı duyurdu.

İlgili duyuru için bu linkteki tweet’e bakabilirsiniz. Ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

Arduino ekibi, kendi isimleriyle çıkardıkları ürünlerin sayısını daha da artıracak gibi görünüyor.

Coşkun Taşdemir

Elektronik mühendisi, gömülü sistemler meraklısı, Arduino kitabı yazarı

11 comments

 1. siteniz iğrenç ben böyle site görmedim kör ninem bile daha iyi site kurar
  kurmasaydınız daha iyiydi çöp bile daha güzel içine etmişsiniz

  • Ömer Koman dedi ki:

   bizde sıkıldık bu tasarımdan daha iyisini yaparsan wp de seve seve kullanırız altına adını bile yazmana izin veririz. belki bir arduino uno bile hediye ederiz ne olacak… gaziantepe selam

   • akif dedi ki:

    ulan hüseyin adamlar daha napsın ellerine sağlık sitede hiçbir problem yok
    bu sitenin haberlerini yakından takip ediyorum

 2. Batu Tanker dedi ki:

  Ürün hakkında araştırma yapan hiç oldumu arduinonun sitesinden sipariş vermeyi düşünüyorum açıkcası.

  • Ömer Koman dedi ki:

   turkiyede arduino resmi distributorlerine sorabilirsiniz satılıyorsa sizin için getirebilirler bir fiyat teklifi alıp ödeme yaparsınız getirebilirler sizin için. robotistan.com resmi distributordur bir sorun.

 3. Coşkun Taşdemir dedi ki:

  Ürün hakkında henüz çok fazla bilgimiz yok. Arduino sitesinden sipariş verirseniz gümrüğe takılma ihtimali olabilir.

 4. Batu Tanker dedi ki:

  henüz ürün hakkında detaylı bir bilgiye ulaşamadım kullanımın biraz artmasını bekliyorum açıkcası.

  • nejat karaca dedi ki:

   Bence otomasyona meraklı ve bu konularda uğraşısı olanlara yakışan ürünü bitmiş olarak almak değil malzemeleri toparlayıp ortaya ürün olarak çıkartmaktır.
   Bizler senelerce başkasının imal ettiği ürünleri satınalarak onların sanayisine, teknolojisine, bilimine, insanına katkıda bulunuyor ve bizim insanımızın da geri kalmasına neden oluyoruz.

   • Ömer Koman dedi ki:

    arduinoyu elektronilçiler pek kullanmıyor genelde sonuca odaklı hobici kesim kullanıyor. bize araba lazım olunca araba üretmiyoruz yapılmışını alıyoruz, 3d printere ihtyiacı olan promosyon ürün üreten reklam tasarımcısı da 3d printer alır herhalde. işin içinde olanların teknoloji üretir olmasına ben de katılıyorum haklısınız.

 5. ahmet dedi ki:

  elektronik hazırlıkta okuyorum 2-3 gündür arduinok hakkında bilgi toplamaya çalışıyorum..robotistanda satılan kitap ve alet setini çok pahalı bulmuştum..kitabı alıp diğer malzemeleri başka sitelerden almayı düşünüyordum..ardunio konusunda bu yorumunuzdan mesleki olarak bir şey katmaz yorumunu çıkarmak ne kadar doğru olur sizce? Cüzi miktarda param var ve bu para hobiye ayırabilieceğim bir para değil.

  iyi geceler.

 6. Ömer Koman dedi ki:

  konunun içinde biri olarak size daha faydalı ve anlayarak yapacağınız bir çalışma olur bence.öncelikle bütçe problemini haifletmek için gerekirse klon da alabilirsiniz daha sonra yapacağınız projeye göre eklentileri yavaş yavaş alırsınız.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Sosyal Ağlar