Arduino Wi-Fi Shield 101

Arduino işlemcilerini üreten Atmel bu defa  yeni bir wifi modul duyurusu yaptı. winc1500 olarak adlandırılan modül özellikle IOT uygulamalarını hedef alıyor. Modülü birde Arduino shield ile destekleyen Atmel  “Arduino wi-fi Shield 101 ” duyurusunu da bloglarında yayınladılar, Arduino bloğunda henüz bu konu hakkında bir duyuruya rastlamadık ama yakında duyurusu ile birlikte dağıtımlara başlama ihtimali yüksek.

arduino_wi-fi_winc1500Yeni wifi modul içinde barındırdığı tcp/ip stack ile Arduinoya seri olarak veya spi formunda bağlanıp basitçe veri alış verişi yapabilmekte bu sayede arduino üstünde tcp/ip için hafızada yer ayırmaya gerek kalmayacağından internete bağlı iot cihazları geliştirmek daha kolay olacak. Modul hem SoftAP noktası olarak bağlanabilirlik de sağlayabiliyor, hemde donanımsal kripto desteği de sunuluyor.

Yeni wifi eklentisinin, arduino wifi kutuphanesi ile de uyumlu olduğu belirtilmiş, bu da daha önce yazılan kodların boşa gitmeyeceğini gösteriyor.

Haberi Atmelin bloğundan aldık.

http://atmelcorporation.wordpress.com/2014/09/19/arduino-and-atmel-launch-the-arduino-wi-fi-shield-101/

Ömer Koman

Elektronik hakkında ilk hatırladığım şey 5-6 yaşlarımdayken babamın arkadaşı radyocunun tezgahına burnumu dayayıp lambalı radyoları tamir edişini izlemekti...

2 comments

  1. dedektör dedi ki:

    Selamlar arkadaşlar, Arduino Wi-Fi Shield 101 ini kullandım çok beğendim. Gerçekten harika.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Sosyal Ağlar